Služby

PŘÍSTROJOVÁ LYMFATICKÁ DRENÁŽ

Co to je a k čemu slouží?

Lymfatická drenáž je masáž prováděna lymfodrenážním přístrojem Pneuven .

Pneuven je přístroj povzbuzující lymfatický systém.

Co je to lymfa?

Lymfatický, neboli mízní systém je nezbytnou součástí organizmu, neboť je tvořen převážně bílými krvinkami, které zpracovávají (pohlcují) produkty metabolismu (škodlivé, nepotřebné látky). Představte si hutnou tekutinu (asi jako pudink) uloženou ve žlázkách (velikosti nitky) napojující se na shluky uzlin (filtry). Tento lymfatický systém je uložen mezi kůží a svalem což je důvod proč na něj můžeme působit pouhou masáží. Tato tekutina nemá skoro žádný vlastní pohon (krev má jako pumpu srdce), její pohon převážně vykonává svalstvo.

K čemu se lymfodrenážní přístroj nejčastěji používá?

 • KOSMETIKA
  Modelování postavy
  Komplexní omlazení pleti
  Prevence celulitidy
 • REGENERACE
  Celkové zlepšení fyzické a psychické kondice
  Zlepšení krevního oběhu
  Aktivace lymfatického systému
 • REHABILITACE
  Prevence křečových žil
  Podpora funkce svalů a kloubů
  Posílení funkce pojivových tkání

Jak se provádí?

Aby byla přístrojová lymfodrenáž účinná, musí jí před zahájením kúry předcházet lymfodrenáž manuální – vyprázdnění uzlin v oblasti krku, hrudníku a brady jemnou masáží. Bez tohoto vyprázdnění by lymfa vytlačovaná z dolních končetin neměla kudy odcházet a účinnost terapie by se snížila.

Co si vzít sebou?

Sebou nepotřebujete nic, jen je důležité před zahájení procedury zvednout pitný režim. Lymfa je hustá tekutina, která je před zahájením kúry nutná zředit. Bez naředění by s ní lymfodrenážní přístroj nemohl pracovat!! U nás si zakoupíte pouze jednorázové kalhoty, které Vám budou po dobu celé procedury sloužit jako hygienická ochrana. Možno u nás zakoupit i čaje na povzbuzení lymfatického systému

Proč je nudné splnit všech deset kúr a v jakém časovém intervalu?

Důvod proč po Vás chceme celých deset kúr je ten, že každý člověk je jiný, každý máme jinak rychlý metabolismus jedna kúra nestačí k rozproudění lymfatického systému a protlačení mízní tekutiny přes uzliny (filtry). Je sice pravda, že po jedné kúře odcházíte odlehčená o nějaký ten centimetr, ale my musíme tělo naučit paměti (takže za pár hodin by byl objem opět zpátky…)

Časový interval je individuelní záleží na věku, zdravotním stavu a v neposlední řadě také na vašich možnostech. Z pravidla chodí klientky dvakrát až třikrát týdně.

Při lymfatické drenáži, se zrychlí metabolismus organismu což ho středně zatíží, (námaha asi jako hodina lehkého cvičení) proto požadujeme dobrý zdravotní stav.

Kontraindikace:

 • špatná srdeční činnost
 • špatná funkce jater a ledvin
 • neléčený vysoký tlak
 • karcinomy
 • zánětlivá onemocnění

ZPĚT